Espais musicals a l’OC, OL, OM i FM alternativa barcelonina

Rafael Martínez ens fa arribar els seus llistats de tardor d’espais musicals a l’Ona Curta, Ona Llarga, Ona Mitjana i emissores alternatives de l’FM barcelonina.

L’ONA CURTA AMB MÚSICA Nº 87

DISSABTE

0000-2400 CHARLESTON R. INTL (DIARIAMENT)                                                           5140

0700-2000 WORLD MUSIC RADIO (DISSABTE I DIUMENGE)                               5840 15805

0700-2300 SHORTWAVE R. (DIARI)                                                                           3975 6160

0800-0900 CHANNEL 292 “UNCLE BILL’s MELTING POT” –Repetició–                            9670

0800-1700 R. MI AMIGO INTL (DIARI)                                                                               6085

0900-1000 R. CITY via IRRS (3r DISSABTE DE MES) –Repetició–                                       9510

0900-1000 R. CITY via CHANNEL 292   (4rt DISSABTE DE MES)                                       6070

1100-1200 CHANNEL 292 “ENCORE”                                                                        6070 9670

1200-1300 CHANNEL 292 “ALT UNIVERSE TOP 40” –Repetició–                               6070 9670

1300-1400 CHANNEL 292 “FROM THE ISLE OF MUSIC”                                                  6070

1505-1600 VOA “MUSIC TIME IN AFRICA” –Repetició–                       4930 7455 15580 17895

1700-2300 R. SYLVIA via CHANNEL 292 (1r DISSABTE DE MES)                             3955 6070

1700-1800 VOICE OF HOPE AFRICA “JAZZ SESSION”                                             4965 6065

1700-1900 NHK WORLD RADIO JAPAN (DIARIAMENT)                                        9765 11945

1900-2000 R. NORTHERN EUROPE INTL via CHANNEL 292 (2n DISSABTE MES) –Repetició–                                                                                                                            6070

2005-2030 VOA “R&B ET ROCK”                                                         9485 11900 12075 15730

2005-2100 VOA “MUSIC TIME IN AFRICA” –Repetició–              (2030- 4960) 4930 6195 15580

2010-2100 RFI AFRIQUE “MUSIQUES DU MONDE”                                                 7205 9790

DIUMENGE

0700-0800 CHANNEL 292 “RADIO WAVES INTERNATIONAL”                                6070 9670

0800-0900 CHANNEL 292 “SUPERCLAN RADIO”                                                     6070 9670

1100-1200 R. JOYSTICK (1r DIUMENGE DE MES)                                                             7330

1230-1300 IRRS “16 GWENDOLINE STREET”                                                                   9510

1500-1600 FROM THE ISLE OF MUSIC                                                                              9400

1505-1600 VOA “MUSIC TIME IN AFRICA”                                           4930 7455 15580 17895

1700-1800 VOICE OF HOPE AFRICA “SWING SHIFT”                                               4965 6065

1700-1800 CHANNEL 292 “ENCORE” –Repetició–                                                              9670

1900-2000 R. NORTHERN EUROPE INTL via CHANNEL 292 (1r+ÚLTIM DIUMENGE DE MES)                                                                                                                                   6070

2005-2030 VOA “DU BLUES AU JAZZ”                                                9485 11900 12075 15730

2005-2100 VOA “MUSIC TIME IN AFRICA”                                (2030- 4960) 4930 6195 15580

2010-2100 RFI AFRIQUE “MUSIQUES DU MONDE”                                                 7205 9790

DILLUNS

2005-2100 VOA “AFRICAN BEAT” (DILLUNS A DIVENDRES)                       4930 6195 15580

2105-2200 VOA “SOUL LOUNGE”                                                                            6195 11720

DIMARTS

1800-1900 CHANNEL 292 “RADIO OHNE NAMEN”                                                          6070

1900-2000 CHANNEL 292 “FROM THE ISLE OF MUSIC” –Repetició–                                6070

2000-2100 CHANNEL 292 “UNCLE BILL’s MELTING POT”                                               6070

DIMECRES

DIJOUS

1100-1200 CHANNEL 292 “ALT UNIVERSE TOP 40”                                                         6070

DIVENDRES

1900-2000 R. CITY via IRRS  (3r DIVENDRES DE MES)                                                     7290

2000-2100 CHANNEL 292 “ENCORE” –Repetició–                                                              6070

2105-2200 VOA “MUSIC TIME IN AFRICA” –Repetició–                                           6195 11720

DIES I HORES UTC. LA SELECCIÓ DE PROGRAMES ÉS TOTALMENT PERSONAL I SUBJECTIVA

La majoria d’emissores esmentades es poden escoltar també via satèl·lit i als seus webs.

L’ONA LLARGA I MITJANA AMB MÚSICA Nº 31 TARDOR’20

DISSABTE

0005-0100    RTL “WRTL COUNTRY” (Country)                                                                    234

0003-0358   R. ALGIER CHAINE 3 “SOUND SYSTEM” (House, acid jazz, funk, dance)         252

0403-0458   R. ALGIER CHAINE 3 “DIWANE” – Repetició –                                                 252

0430-0458   MEDI 1 “LA MUSIQUE SOUPHIE” Repetició                                                171

1403-1458   R. ALGIER CHAINE 3 “EL RYTHMO LATINO” (Llatina)                          252

1800-1900   R. CAPODISTRIA “LONDON CALLING 4X4” (Bandes emergents)          1170

2010-2055   POLSKIE R. JEDYNKA “MUZYCZNY WEHIKUŁ CZASU” (Oldies)                  225

2033-2058   MEDI 1 “LA MUSIQUE SOUPHIE” (Música sufí) – Diariament –                171

2105-2100   VOA “MUSIC TIME IN AFRICA”– Repetició –                                         1530

2105-2130   VOA “R&B ET ROCK” (Rock, R&B)                                                        1431

2200-0000   JIL FM “ELECTRO JIL” (Electrònica de ball)                                       531 549

2305-0000   R. POPULAR-HERRI IRRATIA BILBAO “LA ALFOMBRA MÁGICA” – Repetició –  900

2305-0000   RTL “LA COLLECTION GEORGES LANG” (Oldies)                                          234

2310-2355   POLSKIE R. JEDYNKA “TU JEST MUZYKA” (Variada)                                    225

DIUMENGE

0005-0100   RTL “LES NOCTURNES” (Clàssics del Rock)                                                     234

0403-0548   R. ALGIER CHAINE 3 “BAOBAB” – Repetició –                                       252

2135-2300   R. ROMANIA ACTUALITATI “OMUL CU CHITARA” (Cantautors)    756 855 909 1152 etc

2103-0000   R. TUNIS CHAINE INT “ACID NIGHT” (Ambient, indie)                           963

2105-2200   VOA “MUSIC TIME IN AFRICA” (Africana)                                            1530

2105-2130   VOA “DU BLUES AU JAZZ” (Jazz, blues)                                                1431

2305-0000   RTL “LA COLLECTION GEORGES LANG” (Oldies)                                 234

DILLUNS

0000-0100   R. CAPODISTRIA “SPAZIO JAZZ” (Jazz)                                                 1170

0005-0200   RTL “LES NOCTURNES” (Clàssics del Rock)                                                      234

1603-1700   R. TUNIS CHAINE INT “BLUES ON MY MIND” (Blues)                                   963

1933-2000   R. MACEDONIA (Folk local) – Dilluns a Dissabte –                                             810

2010-2055   POLSKIE R. JEDYNKA “TU JEST MUZYKA” (Variada) Dilluns a Divendres –                    225

2105-2200   VOA “AFRICAN BEAT” (Africana) – Dilluns a Divendres –                      1530

2205-2300   VOA “SOUL LOUNGE” (Soul, R&B)                                                        1530

DIMARTS

DIMECRES

1603-1700   R. TUNIS CHAINE INT “BLUES ON MY MIND” (Blues) – Repetició –               963

1705-1800   R. POPULAR-HERRI IRRATIA BILBAO “LA ALFOMBRA MÁGICA” (Oldies)       900

DIJOUS

1912-2000   R. TUNIS CHAINE INT “MUSIQUES DU MONDE” (Músiques del món)             963

2003-2058   R. ALGIER CHAINE 3 “DIWANE” (Música del Grand Maghreb)                252

2300-0000   R. CAPODISTRIA “SPAZIO JAZZ”– Repetició –                                      1170

2208-2258   R. ALGIER CHAINE 3 “CROSS ROAD” (Blues)                                         252

DIVENDRES

0003-0358   R. ALGIER CHAINE 3 “SOUND SYSTEM” (House, acid jazz, funk, dance) 252

0403-0458   R. ALGIER CHAINE 3 “CROSS ROAD” – Repetició –                                252

2103-2158   R. ALGIER CHAINE 3 “BAOBAB” (Africana)                                           252

2205-2300   VOA “MUSIC TIME IN AFRICA”– Repetició –                                         1530

2305-0000   RTL “LA COLLECTION GEORGES LANG” (Oldies)                                 234

DIA I HORA LOCAL

­ELS PROGRAMES DE LA FM ALTERNATIVA BARCELONINA / MUSICALS             Nº 91   TARDOR’20

DILLUNS

1600 BETEVÉ R. 91.0 “RÀDIO ÀFRICA” –Repetició–

1600 CONTRABANDA FM 91.4 “MÚSIQUES DEL S.XX” –Repetició

1800 R. CIUTAT VELLA 100.5 “L’HORA DEL RAMUNET” RUMBA /V/ (p)

2100 EL PRAT R. 91.6 “ITINERARIS” MÚSIQUES DEL MÓN /P/ (p)

2304 SANTS 3 RADIO 103.2 “LA MEVA MÚSICA” –Repetició–

DIMARTS

1000 BETEVÉ R. 91.0 “SUBÚRBIA” –Repetició–

1000 R. BRONKA 104.5 “1984” PUNK I HARDCORE DES DE TITOIETA RÀDIO /B/ (p)

1104 ONA DE SANTS-MONTJUÏC 94.6 “SAXOFON” JAZZ /O/

1200 R. BRONKA 104.5 “MAXIMUM ROCKNROLL RADIO” –Repetició

1300 R. BRONKA 104.5 “PELADILLA” POSTROCK. POSTPUNK, INCLASSIFICABLE /B/ (p) /t/ (16)

1504 RCB 94.4 “SOUND SYSTEM” SOUL, R&B, FUNK, JAZZ /R/ TDT/ (p)

1600 CONTRABANDA FM 91.4 “MÚSICAS SOSPECHOSAS” MÚSIQUES DEL MÓN /C/ (p)

1800 CONTRABANDA FM 91.4 “CAIPIRINHA APPRECIATION SOCIETY” MÚSICA DE BRASIL /C/ (p) /f/ Anglès

1800 R. CIUTAT VELLA 100.5 “XPERYMENTAS” EXPERIMENTACIÓ MUSICAL /V/ (p)

1900 R. CIUTAT VELLA 100.5 “SONS DA LUSOFONIA” MÚSICA EN LLENGUA PORTUGUESA /V/ (p)

1900 R. GRÀCIA 107.7 “POP GO THE BEATLES” BEATLES INÈDITS /GR/ (p) -temporalment sols en streaming-

2000 EL PRAT R. 91.6 “MOURE SOROLL” POP INDEPENDENT /P/ (p) /t/ (6)

2005 R. CASTELLDEFELS 98.0 “MUSICALIA” MONOGRÀFICS MÚSICA VARIADA /K/ (p)

2100 CONTRABANDA FM 91.4 “DISTRITO APACHE” HIP HOP /C/ (p)

2105 BETEVÉ R. 91.0 “PERIFÈRIES” NOVETATS MÚSIQUES DEL MÓN /T/ /TDT/ (p)

2105 R. CASTELLDEFELS 98.0 “EL CLUB DEL JAZZ” JAZZ /K/ (p)

2130 R. BRONKA 104.5 “MAXIMUM CLATELLOT” PUNK, HC I SAFAREIG  /B/ (p) (14) –QUINZENAL–

DIMECRES

1000 BETEVÉ R. 91.0 “303” –Repetició–

1104 ONA DE SANTS-MONTJUÏC 94.6 “LES RUTES DEL SÓ” MÚSIQUES DEL MÓN /O/ (9)

1130 CONTRABANDA FM 91.4 “CAIPIRINHA APPRECIATION SOCIETY” –Repetició–

1600 BETEVÉ R. 91.0 “PERIFÈRIES” –Repetició–

1700 R. GRÀCIA 107.7 “TOBACCO ROAD” SOUL, FUNK, R&B /GR/ (p) -temporalment sols en streaming-

1800 CONTRABANDA FM 91.4 “CAIPIRINHA LIBRE” MÚSICA DE BRASIL /C/ (p) /t/

1900 R. CIUTAT VELLA 100.5 “CLUB DE CANCIONES” MISCEL·LÀNIA POP /V/

2000 EL PRAT R. 91.6 “EL CUBO DE RUBIK” POP DELS 80s /P/ (p) /f/

2100 R. DESVERN 98.1 “CARA B” MISCEL·LÀNIA MUSICAL /D/ (p)

2105 BETEVÉ R. 91.0 “10.000 FOGUERES” AGENDA CONCERTS, MÚSIQUES URBANES /T/ /TDT/ (p)

2130 CONTRABANDA FM 91.4 “SKANDALO EN LAS ONDAS” MÚSICA JAMAICANA /C/ (p)

DIJOUS

1004 ONA DE SANTS-MONTJUÏC 94.6 “ONA PROGRESSIVA” PROG ROCK /O/

1130 CONTRABANDA FM 91.4 “CAIPIRINHA LIBRE” –Repetició–

1203 BETEVÉ R. 91.0 “PERIFÈRIES” –Repetició–

1330 CONTRABANDA FM 91.4 “MAXIMUM CLATELLOT” PUNK, HC I SAFAREIG  /C/ (p) (14) –QUINZENAL–

1600 BETEVÉ R. 91.0 “10.000 FOGUERES” –Repetició-

1600 R. CIUTAT VELLA 100.5 “DE CUCOS EN HAWAI”, MISCEL·LÀNIA POP I ROCK /V/ (p)

1900 R. CIUTAT VELLA 100.5 “CLUB DE CANCIONES” MISCEL·LÀNIA POP /V/

1900 R. GRÀCIA 107.7 “MÚSICA I GEOGRAFIA” MÚSIQUES D’AVANTGUARDA (p)

1900 R. BRONKA 104.5 “PELADILLA” –Repetició–

2000 R. BRONKA 104.5 “RADIOTRON” MONOGRÀFICS MÚSIQUES INCLASSIFICABLES  /B/ (p) (4)

2000 R. CIUTAT VELLA 100.5 “EL CHIVATO” CONCERTS MÚSICA VARIADA /V/ (p)

2005 R. CASTELLDEFELS 98.0 “RADIO CAROLINA” MAGAZINE POP-ROCK /K/ (p)

2105 BETEVÉ R. 91.0 “SUBÚRBIA” POP INDEPENDENT /T/ /TDT/ (p)

2200 EL PRAT R. 91.6 “REGGAE SESSIONS” MÚSICA JAMAICANA /P/ (p) /f/

2200 R. CIUTAT VELLA 100.5 “VILLE À DÔMAT” POP INDEPENDENT /V/ (p) /t/ (7)

DIVENDRES

0830 CONTRABANDA FM 91.4 “MÚSICAS SOSPECHOSAS” –Repetició

1000 BETEVÉ R. 91.0 “RÀDIO ÀFRICA” –Repetició–

1203 BETEVÉ R. 91.0 “10.000 FOGUERES” –Repetició-

1330 R. BRONKA 104.5 “MAXIMUM CLATELLOT” –Repetició-

1500 R. BRONKA 104.5 “MAXIMUM ROCKNROLL RADIO” PUNK, HARDCORE /B/ (p) /f/ (13) Anglès

1600 BETEVÉ R. 91.0 “SUBÚRBIA” –Repetició–

1705 ONA DE SANTS-MONTJUÏC 94.6 “NOTA EN EL PARABRISAS” INDIE ESTATAL /O/ (p)

2000 R. CIUTAT VELLA 100.5 “EL APERITIVO DEL RITUAL” MONOGRÀFICS SOUL, R&B, JAZZ /V/ (p) (5)

2003 SANTS 3 R. 103.2 “JAZZ EXPRESSO” JAZZ /3/ (p)

2100 R. SANT BOI 89.4 “BORN TO BE BAD” BLUES, ROCK /S/ (p) (1)

2105 BETEVÉ R. 91.0 “303” MÚSICA ELECTRÒNICA VARIADA /T/ /TDT/ (p)

2105 SANTS 3 RADIO 103.2 “LA MEVA MÚSICA” MONOGRÀFICS MÚSICA VARIADA /3/ (p)

2200 R. CIUTAT VELLA 100.5 “FRIENDLY DIVENDRES” SESSIONS DJs DANCE & CLUB FINS 0100h /V/ [1]

2200 R. BRONKA 104.5 “1984” –Repetició–

2230 EL PRAT R. 91.6 “CROSSROAD BLUES RADIO” BLUES /P/ (p)

DISSABTE

1000 BETEVÉ R. 91.0 “10.000 FOGUERES” –Repetició-

1200 CONTRABANDA FM 91.4 “MÚSIQUES DEL S.XX” MÚSICA I HISTÒRIA D’UN ANY DEL S.XX /C/ (p) -Q-

1203 BETEVÉ R. 91.0 “SUBÚRBIA” –Repetició–

1330 CONTRABANDA FM 91.4 “DISTRITO APACHE” –Repetició–

1600 R. CIUTAT VELLA 100.5 “FRIENDLY DISSABTE” SESSIONS DJs DANCE & CLUB FINS LES 0200h /V/  [2]

1604 R. CASTELLDEFELS 98.0 “A TODO TANGO” TANGO /K/ (p)

1700 BETEVÉ R. 91.0 “303” –Repetició–

1800 R. SANT BOI 89.4 “BORN TO BE BAD” –Repetició–

1805 R. CASTELLDEFELS 98.0 “MUSICALIA” –Repetició–

1930 CONTRABANDA FM 91.4 “SKARLATA OJARA”  –Repetició–

2000 R. BRONKA 104.5 “EQUALIZING DISTORT” PUNK I HC DES DE CANADÂ /B/ (12) Anglès

2210 RFI 105.3 “MUSIQUES DU MONDE” MÚSIQUES DEL MÓN /F/ (p) /f/ /t/

DIUMENGE

1000 BETEVÉ R. 91.0 “PERIFÈRIES” –Repetició–

1200 CONTRABANDA FM 91.4 “SKARLATA OJARA” MÚSICA JAMAICANA /C/ (p) /t/

1203 BETEVÉ R. 91.0 “303” –Repetició–

1730 RFI 105.3 “L’EPOPÉE DES MUSIQUES NOIRES” MONOGRÀFICS MÚSICA NEGRA /F/ (p) /f/ /t/

1800 EL PRAT R. 91.6 “MATE, TANGO Y FOLCLORE” TANGO I FOLCLORE ARGENTÍ /P/ (p)

1900 R. CIUTAT VELLA 100.5 “RADIOTRON” MONOGRÀFICS MÚSIQUES INCLASSIFICABLES /V/ (p) (4)

2000 R. CIUTAT VELLA 100.5 “PELADILLA” POSTROCK. POSTPUNK, INCLASSIFICABLE /V/ (p) /t/ (16)

2005 R. CASTELLDEFELS 98.0 “EL CLUB DEL JAZZ” –Repetició–

2100 R. CIUTAT VELLA 100.5 “FRIENDLY DIUMENGE” SESSIONS DJs DANCE & CLUB FINS LES 0000h /V/ [3]

2105 BETEVÉ R. 91.0 “RÀDIO ÀFRICA” MÚSICA I CULTURA AFRICANA ACTUAL /T/ /TDT/ (p)

2200 RCB 94.4 “HOTEL BLUES” BLUES, ROCK /R/ /TDT/ (p) (3)

2203 SANTS 3 R. 103.2 “JAZZ EXPRESSO” –Repetició–

2210 RFI 105.3 “MUSIQUES DU MONDE” MÚSIQUES DEL MÓN /F/ (p) /f/ /t/

ELS PROGRAMES DE LA FM ALTERNATIVA BARCELONINA / TEMÀTICS  

DILLUNS

0830 CONTRABANDA FM 91.4 “SIN AUDIENCIA” –Repetició

1130 CONTRABANDA FM 91.4 “LA LINTERNA DE DIÓGENES” HISTÒRIA I PENSAMENT CRÍTIC /C/ (p) /t/ /f/

1300 R. BRONKA 104.5 “BARRIO CANINO” MONOGRÀFICS TEMES SOCIALS /B/ (p) /t/ (8)

1300 CONTRABANDA FM 91.4 “NIEMANDSLAND” MAGAZINE EN ALEMANY /C/ (p)

1900 CONTRABANDA FM 91.4 “A ESTE LADO DE LA TUMBA” LITERATURA /C/ (p) /f/ (11)

2100 R. BRONKA 104.5 “DEMOCRACY NOW” NOTICIARI INTERNACIONAL (DIL A DIV) /B/ (15)

2200 R. BRONKA 104.5 “BRONKA ITINERANTE” CONFERÈNCIES, DEBATS, XERRADES /B/

DIMARTS

0830 CONTRABANDA FM 91.4 “ZIBALDONE” –Repetició

0845 R. GAVÀ 91.2 “EL 5º FANTÁSTICO” CÒMIC /G/ /t/

2006 SANTS 3 R. 103.2 “VERSUS/VERSOS” –Repetició–

DIMECRES

0900 R. GAVÀ 91.2 “LA FÁBRICA DE LA CIENCIA” ENTREVISTES MONOGRÀFIQUES SOBRE CIÈNCIA /G/

1800 R. BRONKA 104.5 “BARRIO CANINO” –Repetició

2000 CONTRABANDA FM 91.4 “SIN AUDIENCIA” CINEMA I SÈRIES DE GÈNERE /C/ (p) /t/ (10)

2200 R. BRONKA 104.5 “MONOGRÁFICOS” MONOGRÀFICS TEMES SOCIALS /B/

DIJOUS

0830 CONTRABANDA FM 91.4 “NIEMANDSLAND” –Repetició–

0900 R. GAVÀ 91.2 “LA FÁBRICA DE LA CIENCIA” ENTREVISTES MONOGRÀFIQUES SOBRE CIÈNCIA /G/

1100 R. BRONKA 104.5 “BRONKA ITINERANTE” –Repetició–

2200 R. BRONKA 104.5 “LA LINTERNA DE DIÓGENES” HISTÒRIA I PENSAMENT CRÍTIC /B/ (p) /t/ /f/

DIVENDRES

0000 CONTRABANDA FM 91.4 “A ESTE LADO DE LA TUMBA” –Repetició

1600 CONTRABANDA FM 91.4 “THE  RESTART PROJECT” SOBERANIA DIGITAL /C/ (p) -MENSUAL- Anglès

1800 CONTRABANDA FM 91.4 “ZIBALDONE” MAGAZINE EN ITALIÀ /C/ (p)

2100 R. BONA NOVA 107.1 “RADIO ARTE” RADIOTEATRE /N/Irregular amb horari variable-

2203 SANTS 3 R. 103.2 “A LES PORTES DE TROIA” HISTÒRIA /3/ (p) /t/ (2)

DISSABTE

0830 CONTRABANDA FM 91.4 “SIN AUDIENCIA” –Repetició

1000 CONTRABANDA FM 91.4 “NIEMANDSLAND” –Repetició–

1130 SANTS 3 R. 103.2 VERSUS/VERSOS” POESIA /3/ (p)

1500 BETEVÉ R. 91.0 “A LES PORTES DE TROIA” HISTÒRIA /T/ /TDT/ (p) /t/ (2)

1600 R. BRONKA 104.5 “MONOGRÁFICOS” –Repetició–

2215 R. HOSTAFRANCS 98.0 “RADIOTEATRE” RADIOTEATRE /H/

DIUMENGE

0900 BETEVÉ R. 91.0 “A LES PORTES DE TROIA”  –Repetició–

1600 CONTRABANDA FM 91.4 “NIEMANDSLAND” –Repetició–

1505 ONA DE SANTS-MONTJUÏC 94.6 “RADIO ARTE” RADIOTEATRE /O/ Irregular-

1905 R. HOSTAFRANCS 98.0 “RADIOTEATRE” –Repetició

DISPONIBLES SOLS A INTERNET

“GUITARRA, BAIX I BATERIA” PROGRAMA DE RICKY GIL  http://hipopotamabotafogo.wordpress.com/

“RADIO-ACTIUS POBLE-SEC” MONOGRÀFICS ACTUALITAT DEL BARRI https://radioactius.org/

“VERNE Y WELLS” CIÈNCIA-FICCIÓ http://www.ivoox.com/podcast-podcast-verne-wells-ciencia-ficcion_sq_f1100419_1.html

BLOCS/PLANES WEB/PODCASTS:

(1) http://borntobebadradiosantboi.blogspot.com  (2) http://portesdetroia.cat  (3) http://fondablues.blogspot.com

(4) https://radiotronfm.blogspot.com./ (5) http://valleustedasaber.blogspot.com.es/  (6) www.mouresoroll.cat

(7) http://villeadomat.blogspot.com/  (8) http://barriocanino.blogspot.com/  (9) http://lesrutesdelso.blogspot.com.es/

(10) http://sinaudiencia.com/web/  (11) http://Juannicho.wordpress.com  (12) http://equalizingxdistort.blogspot.com/

(13) www.maximumrocknroll.com  (14) http://maximumclatellot.blogspot.com  (15) www.democracynow.org

(16) http://peladillaradio.blogspot.com/      

RÀDIO ON LINE:

/3/ www.sants3radio.cat  /B/ www.radiobronka.info  /C/ www.contrabandafm.org  /D/ www.radiodesvern.com

/F/ http://www.rfi.fr/contenu/ecouter-rfi-direct-monde  /GR/ https://www.enacast.com/radiogracia/#!/ 

/G/ http://www.radiogava.cat/#/ /H/ http://radiohostafrancs.cat/directe   /K/ http://www.radiocastelldefels.org/es/on-line   /N/ www.radiobonanova.com  /O/ www.onadesants.cat/  /P/ www.elpratradio.com  /R/ www.radiob.cat 

/S/ www.radiosantboi.com/  /T/ www.BETEVÉ.cat/barcelonafm/  /V/ www.radiociutatvella.es 

(p) DISPONIBLE EN PODCAST

/TDT/ DISPONIBLE ALS CANALS DE LATDT    

/t/ Twitter

/f/ Facebook

DIA I HORA LOCAL.

LA SELECCIÓ DE PROGRAMES ÉS TOTALMENT PERSONAL I SUBJECTIVA

[1] Friendly Divendres
22:00-23:00   Black Sauce
23:00-00:00   Wax ecstatic / Circonite
00:00-02:00   Under Invasion
02:00-03:00   Davikka i Joan Arp 

[2] Friendly Dissabte
16:00-17:00  Hanakito  
17:00-18:00  CultureShack
18.00-19.00  Miss Ken d – Urban Groove
19:00-21:00  Convidats Barcelona e internacional.
21:00-22:00  XX Friendly
22:00-00:00 Nossa
00:00-02:00 Jaukem Bass Montseny

[3] Friendly Diumenge
21:00-22:00  Ana de Sousa
22:00-00:00  Nossa
00:00-02:00 Under invasion
02:00-03:00 Malungo 

Continguts de L’altra ràdio del dimecres 18 de novembre, a les 12:05 hores, i el dissabte 21, a les 23 hores

El dimecres 18 de novembre, a les 12:05 hores, i el dissabte 21, a les 23 hores, L’altra ràdio, dirigit i presentat per Cinto Niqui, us oferirà els següents temes.

Creativitat cibernètica, “big data” i intel·ligència artificial, amb Ramon Sangüesa, Doctor en Informàtica i professor de la UPC.

L’ús d’Internet, amb Quico Gras, especialista en tecnologia de les comunicacions.

Els aparells audiovisuals, amb Jaume Benet, professor de la Facultat de Comunicació i Relacions Internacionals Blanquerna.

La radioafició, amb Miquel Àngel Sáez, president de la Federació Catalana de Radioafeccionats i director de la Fira Mercaham.

Luis Segarra de Guia de la Ràdio repassarà les principals novetats radiofòniques a l’Estat espanyol.

Des de l’escola Montessori Palau Girona l’alumnat de la professora Mia Men es aportaran les seves reflexions sobre la indústria dels videojocs.

Des de la cooperativa femProcomuns, Mònica Garriga exposarà el concepte “cooperativisme de plataforma”, relacionat amb les tecnologies tecnoètiques.

Les minories culturals i els mitjans de comunicació, amb Raul Martínez, Doctor en Ciències de la Comunicació i professor de la Universitat de Vic.

L’altra ràdio es pot escoltar a Ràdio 4. En FM, TDT o per Internet, al web de RTVE http://www.rtve.es/…/programa/rne_rne4-live/1712438/Al satèl.lit Hotbird 13B, a 13E, per 12.303 V SR 27500 DVB-S2/8PSK FEC 3/4.Al satèl·lit Astra 1M, a 19.2E, per 11.6265 V SR 22000 DVB-S/QPSK FEC 5/6.

A la carta trobareu els programes ja emesos al web de RNE http://www.rtve.es/podcast/radio-4/laltra-radio i el dos últims espais al web del programa http://www.altraradio.cat

Continguts de L’altra ràdio del dimecres 11 de novembre ( 12:05 hores) i del dissabte 14 (23 hores)

El dimecres 11 de novembre ( 12:05 hores) i del dissabte 14 (23 hores) L’altra ràdio, dirigit i presentat per Cinto Niqui, us oferirà els següents temes.

Se celebra una nova edició del Mercat de l’Audiovisual de Catalunya a Granollers i en línia per Internet.Carles Sora, Director del Centre de la Imatge i la Tecnologia Multimèdia de la UPC ens parlarà de cultura digital. Jordi Barreda, de http://xn--societatdelainformaci-5cc.com/, ens farà arribar la seva reflexió sobre l’univers de les TIC. Núria Alonso, de Colectic, ens presentarà l’informe ‘Les infraestructures digitals de les economies del comú’. Eduard Garcia-Luengo tractarà de les comunicacions a l’espai. Salvador Caballé, d’Astroràdio, ens presentarà una nova meravella de les telecomunicacions. Toni Sintas repassarà l’actualitat de la ràdio i TV local catalanes. Toni Moyano de l’Associació de Radioaficionats Minusvàlids Invidents de Catalunya (ARMIC), actualitat de la radioafició i les activitats de l’ONCE. Luis del Molino explicarà una manera de controlar remotament de les estacions de radioaficionat.L’informàtic Jordi Iparraguirre ens parlarà del navegador d’Internet Brave.


L’altra ràdio es pot escoltar a Ràdio 4. En FM, TDT o per Internet, al web de RTVE http://www.rtve.es/…/programa/rne_rne4-live/1712438/Al satèl.lit Hotbird 13B, a 13E, per 12.303 V SR 27500 DVB-S2/8PSK FEC 3/4.Al satèl·lit Astra 1M, a 19.2E, per 11.6265 V SR 22000 DVB-S/QPSK FEC 5/6.A la carta trobareu els programes ja emesos al web de RNE http://www.rtve.es/podcast/radio-4/laltra-radio i el dos últims espais al web del programa http://www.altraradio.cat

Continguts de L’altra ràdio del dimecres 4 de novembre (12h) i del dissabte 7 (23h)

El dimecres 4 de novembre ( 12:05 hores) i del dissabte 7 (23 hores) L’altra ràdio, dirigit i presentat per Cinto Niqui, us oferirà els següents temes.

L’actualitat tecnològica amb la Federació Catalana d’Empreses de Telecomunicacions (FECEMINTE), amb Guillermo Canal, el seu gerent.
Escoltant el món en OC. Paco Rubio , President d’Honor de l’ADXB.
Tecnologia i meteorologia, amb el biòleg i meteoròleg Sergi Corral de Meteoclimatic.
Tecnologia i societat, amb el sotsdirector de la Fundació puntCAT Lluís Miret.
Reflexions d’informàtica i TICs amb el mestre i informàtic Joan Homar
Ciència i tecnologia, amb Irene Lapuente, física, ballarina i creadora de La Mandarina de Newton.
Radioafició, amb Manel Vàzquez, president de la Unió de Radioaficionats de Catalunya.
Novetats tecnològiques, amb Javier Otero i Marcos Montero, Responsables de Màrqueting i Transformació Digital d’IThink UPC.

L’altra ràdio es pot escoltar a Ràdio 4. En FM, TDT o per Internet, al web de RTVE https://lnkd.in/gtZCrZn

A la carta trobareu els programes ja emesos al web de RNE https://lnkd.in/dK4axW5 i el dos últims espais al web del programa http://www.altraradio.cat

Continguts de L’altra ràdio del dimecres 28 d’octubre( 12:05 hores) i del dissabte 31 (23 hores)

El dimecres 28 d’octubre( 12:05 hores) i del dissabte 31 (23 hores) L’altra ràdio, dirigit i presentat per Cinto Niqui, us oferirà els següents temes.
Periodisme contemporani, amb Josep Lluís Micó catedràtic de periodisme de la Facultat de Comunicació i Relacions Internacionals Blanquerna.Tertúlia de la ràdio i la televisió internacional. Santi Riera, periodista, i Francsico Rubio, President d’Honor de l’ADXB.La radioafició amb Chari Bermejo, presidenta del radioclub Mike Delta Victor i Joan Peramiquel, president de l’Associació Radioaficionats de Catalunya.Apps, webs i bolets, amb Xavier Garcia.Els superordinadors, amb Leonardo Bautista, del Barcelona Supercomputing Center-Centro Nacional de Supercomputación.
L’altra ràdio a l’escola, amb el mestre Pitu Martínez.L’altra ràdio es pot escoltar a Ràdio 4. En FM, TDT o per Internet, al web de RTVE http://www.rtve.es/alacarta/audios/programa/rne_rne4-live/1712438/Al satèl.lit Hotbird 13B, a 13E, per 12.303 V SR 27500 DVB-S2/8PSK FEC 3/4.Al satèl·lit Astra 1M, a 19.2E, per 11.6265 V SR 22000 DVB-S/QPSK FEC 5/6.A la carta trobareu els programes ja emesos al web de RNE http://www.rtve.es/podcast/radio-4/laltra-radio i el dos últims espais al web del programa http://www.altraradio.cat

Continguts de L’altra ràdio del dimecres 21 d’octubre (12:05 hores) i del dissabte 24 (23 hores)

El dimecres 21 d’octubre( 12:05 hores) i del dissabte 24 (23 hores) L’altra ràdio, dirigit i presentat per Cinto Niqui, us oferirà els següents temes.

Obra l’Exposició Dones a les Ones al Museu d’Hitòria de Catalunya.

Creativitat cibernètica, “big data” i intel·ligència artificial, amb Ramon Sangüesa, Doctor en Informàtica d’Equipocafeína.

L’ús d’Internet, amb Quico Gras, especialista en tecnologia de les comunicacions.

Els aparells audiovisuals, amb Jaume Benet, professor de la Facultat de Comunicació i Relacions Internacionals Blanquerna.

La radioafició, amb Miquel Àngel Sáez, president de la Federació Catalana de Radioafeccionats i director de la Fira Mercaham.

Luis Segarra de Guia de la Ràdio repassarà les principals novetats radiofòniques a l’Estat espanyol.

Des de l’escola Montessori Palau Girona l’alumnat de la professora Mia Men es aportaran les seves reflexions sobre la ciberseguretat

Des de la cooperativa femProcomuns, David Gómez ens presentarà un projecte relacionat amb les tecnologies tecnoètiques.

L’altra ràdio es pot escoltar a Ràdio 4. En FM, TDT o per Internet, al web de RTVE http://www.rtve.es/…/programa/rne_rne4-live/1712438/

Al satèl.lit Hotbird 13B, a 13E, per 12.303 V SR 27500 DVB-S2/8PSK FEC 3/4.Al satèl·lit Astra 1M, a 19.2E, per 11.6265 V SR 22000 DVB-S/QPSK FEC 5/6.

A la carta trobareu els programes ja emesos al web de RNE http://www.rtve.es/podcast/radio-4/laltra-radio i el dos últims espais al web del programa http://www.altraradio.cat

Continguts de L’altra ràdio del dimecres 7 d’octubre, a les 12:05 hores, i del dissabte 10, a les 23 hores.

L’altra ràdio, dirigit i presentat per Cinto Niqui, el dimecres 7 d’octubre, a les 12:05 hores, i el dissabte 10, a les 23 hores, us oferirà els següents continguts.

L’actualitat tecnològica amb la Federació Catalana d’Empreses de Telecomunicacions (FECEMINTE), amb Guillermo Canal, el seu gerent.

Escoltant el món en OC. Paco Rubio , President d’Honor de l’ADXB.

Tecnologia i meteorologia, amb el biòleg i meteoròleg Sergi Corral de Meteoclimatic.

Tecnologia i societat, amb el sotsdirector de la Fundació puntCAT Lluís Miret.

Reflexions d’informàtica i TICs amb el mestre i informàtic Joan Homar.

Ciència i tecnologia, amb Irene Lapuente, física, ballarina i creadora de La Mandarina de Newton.

Radioafició, amb Manel Vàzquez, president de la Unió de Radioaficionats de Catalunya.

Novetats tecnològiques, amb Javier Otero i Marcos Montero, Responsables de Màrqueting i Transformació Digital d’IThink UPC.

L’altra ràdio es pot escoltar a Ràdio 4. En FM, TDT o per Internet, al web de RTVE http://www.rtve.es/…/programa/rne_rne4-live/1712438/Al satèl.lit Hotbird 13B, a 13E, per 12.303 V SR 27500 DVB-S2/8PSK FEC 3/4.Al satèl·lit Astra 1M, a 19.2E, per 11.6265 V SR 22000 DVB-S/QPSK FEC 5/6.A la carta trobareu els programes ja emesos al web de RNE http://www.rtve.es/podcast/radio-4/laltra-radio i el dos últims espais al web del programa http://www.altraradio.cat

Continguts de L’altra ràdio del dimecres 30 de setembre, a les 12:05 hores, i del dissabte 3 d’octubre, a les 23 hores

L’altra ràdio, dirigit i presentat per Cinto Niqui, el dimecres 30 de setembre, a les 12:05 hores, i del dissabte 3 d’octubre, a les 23 hores, us oferirà els següents continguts.

Periodisme contemporani, amb Josep Lluís Micó catedràtic de periodisme de la Facultat de Comunicació Blanquerna.

Tertúlia de la ràdio i la televisió internacional. Santiago Riera Lloveras, periodista, i Francsico Rubio, President d’Honor de l’ADXB.

La radioafició amb Chari Bermejo, presidenta del radioclub Mike Delta Victor i Joan Peramiquel, president de l’Associació Radioaficionats de Catalunya.

L’altra ràdio a l’escola, amb el mestre Pitu Martínez.

L’altra ràdio es pot escoltar a Ràdio 4. En FM, TDT o per Internet, al web de RTVE http://www.rtve.es/alacarta/audios/programa/rne_rne4-live/1712438/

Al satèl.lit Hotbird 13B, a 13E, per 12.303 V SR 27500 DVB-S2/8PSK FEC 3/4.

Al satèl·lit Astra 1M, a 19.2E, per 11.6265 V SR 22000 DVB-S/QPSK FEC 5/6.

A la carta trobareu els programes ja emesos al web de RNE http://www.rtve.es/podcast/radio-4/laltra-radio i el dos últims espais al web del programa http://www.altraradio.cat

Continguts de L’altra ràdio del dimecres 23 de setembre (12 i 22 hores) i del dissabte 26 (22 hores)

L’altra ràdio, el dimecres 23 de setembre (12 i  22 hores) i del dissabte 26 (22 hores) us oferirà els següents temes.

Celebració del primer centenari del naixement de la professió d’ Enginyeria de Telecomunicació.      

Apps, webs i bolets, amb Xavier Garcia.         

Les meravelles de les telecomunicacions, amb Salvador Caballé.       

Creativitat cibernètica, “big data” i intel·ligència artificial, amb Ramon Sangüesa, Doctor en Informàtica d’Equipocafeína.   

L’ús d’Internet, amb Quico Gras, especialista en tecnologia de les comunicacions.         

La ciberseguretat, amb l’informàtic Jordi Iparraguirre.       

Els aparells audiovisuals, amb Jaume Benet, professor de la Facultat de Comunicació i Relacions Internacionals Blanquerna.   

La radioafició, amb Miquel Àngel Sáez, president de la Federació Catalana de Radioafeccionats i director de la Fira Mercaham.       

L’altra ràdio es pot escoltar a Ràdio 4. En FM, TDT o per Internet, al web de RTVE http://www.rtve.es/alacarta/audios/programa/rne_rne4-live/1712438/

Al satèl.lit Hotbird 13B, a 13E, per 12.303 V SR 27500 DVB-S2/8PSK FEC 3/4.

Al satèl·lit Astra 1M, a 19.2E, per 11.6265 V SR 22000 DVB-S/QPSK FEC 5/6.

A la carta trobareu els programes ja emesos al web de RNE http://www.rtve.es/podcast/radio-4/laltra-radio i el dos últims espais al web del programa http://www.altraradio.cat

Continguts de L’altra ràdio, del dimecres 16 de setembre (12 i 22 hores) i del dissabte 19 (22 hores)

L’altra ràdio, el dimecres 16 de setembre (12 i 22 hores) i del dissabte 19 (22 hores) us oferirà els següents temes.

Carles Sora, Director del Centre de la Imatge i la Tecnologia Multimèdia de la UPC informarà de la jornada sobre Realitat Virtual i Educació superior que es va celebrar al centre d’arts digital IDEAL.Luis Segarra de Guia de la Ràdio repassarà les principals novetats radiofòniques a l’Estat espanyol.Pep Oliveras de Colectic comentarà el projecte Steam On Edu, una plataforma europea per als educadors i educadores de l’àmbit de la tecnologia.Eduard Garcia-Luengo tractarà de les comunicacions a l’espai.Toni Sintas repassarà l’actualitat de la ràdio i TV local.Toni Moyano de l’Associació de Radioaficionats Minusvàlids Invidents de Catalunya (ARMIC): la radioafició i les activitats de l’ONCE.
L’altra ràdio es pot escoltar a Ràdio 4. En FM, TDT o per Internet, al web de RTVE http://www.rtve.es/alacarta/audios/programa/rne_rne4-live/1712438/Al satèl.lit Hotbird 13B, a 13E, per 12.303 V SR 27500 DVB-S2/8PSK FEC 3/4.Al satèl·lit Astra 1M, a 19.2E, per 11.6265 V SR 22000 DVB-S/QPSK FEC 5/6.A la carta trobareu els programes ja emesos al web de RNE http://www.rtve.es/podcast/radio-4/laltra-radio i el dos últims espais al web del programa http://www.altraradio.cat