Dimecres 19 de maig L’altra ràdio 50 anys de la UPC, fet a l’EETAC

L’altra ràdio, dirigit i presentat per Cinto Niqui, el dimecres 19 de maig, a les 12:05 hores, us oferirà una edició especial enregistrada a la Sala d’Actes de l’Escola d’Enginyeria de Telecomunicació i Aeroespacial de Castelldefels.

Aquest programa forma part de les activitats que realitza la Universitat Politècnica de Catalunya (UPC) durant aquest curs per celebrar el seu 50è aniversari. Hi participen: el director de l’EETAC, Luis Alonso Zárate: les enginyeres Sílvia Ruiz Boqué i Anna Reig; el professor Carles Gómez Montenegro; Javier Otero i Marcos Montero, d’IThink UPC; Enric Monzó, president del consell territorial de la URE a Catalunya.

L’altra ràdio es pot escoltar a Ràdio 4. En FM, TDT o per Internet, al web de RTVE http://www.rtve.es/…/programa/rne_rne4-live/1712438/

Al satèl·lit Hotbird 13B, a 13E, per 12.303 V SR 27500 DVB-S2/8PSK FEC 3/4.Al satèl·lit Astra 1M, a 19.2E, per 11.6265 V SR 22000 DVB-S/QPSK FEC 5/6.

A la carta trobareu els programes ja emesos al web de RNE http://www.rtve.es/podcast/radio-4/laltra-radio i el dos últims espais al web del programa http://www.altraradio.cat

Continguts de L’altra ràdio del dimecres 12 de maig, a les 12:05 hores

L’altra ràdio, dirigit i presentat per Cinto Niqui, el dimecres 12 de maig, a les 12:05 hores, us oferirà els següents continguts.

Carles Sora, Director del Centre de la Imatge i la Tecnologia Multimèdia de la UPC ens parlarà de cultura digital. Jordi Barreda, de http://xn--societatdelainformaci-5cc.com/, reflexionarà sobre el paper dels organismes públics en la creació de xarxes de telecomunicacions.Des de Colectic ens parlaran de tecnologia social. Eduard Garcia-Luengo tractarà de les comunicacions a l’espai. Salvador Caballé, d’Astroràdio, ens presentarà una nova meravella de les telecomunicacions. Luis del Molino ens oferirà un nou episodi de la seva sèrie dedicada als OVNIs.Toni Sintas repassarà l’actualitat de la ràdio i TV local catalanes. Toni Moyano de l’Associació de Radioaficionats Minusvàlids Invidents de Catalunya (ARMIC), actualitat de la radioafició i les activitats de l’ONCE. L’informàtic Jordi Iparraguirre ens parlarà de ciberseguretat.

L’altra ràdio es pot escoltar a Ràdio 4. En FM, TDT o per Internet, al web de RTVE http://www.rtve.es/…/programa/rne_rne4-live/1712438/

Al satèl.lit Hotbird 13B, a 13E, per 12.303 V SR 27500 DVB-S2/8PSK FEC 3/4.Al satèl·lit Astra 1M, a 19.2E, per 11.6265 V SR 22000 DVB-S/QPSK FEC 5/6.

A la carta trobareu els programes ja emesos al web de RNE http://www.rtve.es/podcast/radio-4/laltra-radio i el dos últims espais al web del programa http://www.altraradio.cat

Continguts de L’altra ràdio del dimecres 5 de maig

L’altra ràdio, dirigit i presentat per Cinto Niqui, el dimecres 5 de maig, a les 12:05 hores, us oferirà els següents continguts.

L’actualitat tecnològica amb la Federació Catalana d’Empreses de Telecomunicacions (FECEMINTE), amb Guillermo Canal, el seu gerent. Escoltant el món en OC. Paco Rubio , President d’Honor de l’ADXB. Tecnologia i meteorologia, amb el biòleg i meteoròleg Sergi Corral de Meteoclimatic. Reflexions d’informàtica i TICs amb el mestre i informàtic Joan Homar.Ciència i tecnologia, amb Irene Lapuente, física, ballarina i creadora de La Mandarina de Newton. Radioafició, amb David Torres, vocal de la Unió de Radioaficionats de Catalunya. 4’Novetats tecnològiques, amb Javier Otero i Marcos Montero, Responsables de Màrqueting i Transformació Digital d’IThink UPC.

L’altra ràdio es pot escoltar a Ràdio 4. En FM, TDT o per Internet, al web de RTVE http://www.rtve.es/…/programa/rne_rne4-live/1712438/

Al satèl.lit Hotbird 13B, a 13E, per 12.303 V SR 27500 DVB-S2/8PSK FEC 3/4.Al satèl·lit Astra 1M, a 19.2E, per 11.6265 V SR 22000 DVB-S/QPSK FEC 5/6.

A la carta trobareu els programes ja emesos al web de RNE http://www.rtve.es/podcast/radio-4/laltra-radio i el dos últims espais al web del programa http://www.altraradio.cat

Continguts de L’altra ràdio del dimecres 28 d’abril, a les 12:05 hores

L’altra ràdio, dirigit i presentat per Cinto Niqui, el dimecres 28 d’abril, a les 12:05 hores us oferirà els següents continguts.

Tertúlia de la ràdio i la televisió internacional. Santiago Riera Lloveras, periodista, i Francsico Rubio, President d’Honor de l’ADXB. Periodisme contemporani, amb Josep Lluís Micó catedràtic de periodisme de la Facultat de Comunicació i Relacions Internacionals Blanquerna. La radioafició amb Joan Peramiquel, president de l’Associació Radioaficionats de Catalunya i Chari Bermejo, presidenta del radioclub Mike Delta Victor La supercomputació amb Leonardo Bautista, investigador senior del Barcelona Supercomputing Center-Centro Nacional de Supercomputación. L’altra ràdio a l’escola, amb Pitu Martínez.

L’altra ràdio es pot escoltar a Ràdio 4. En FM, TDT o per Internet, al web de RTVE http://www.rtve.es/…/programa/rne_rne4-live/1712438/

Al satèl.lit Hotbird 13B, a 13E, per 12.303 V SR 27500 DVB-S2/8PSK FEC 3/4.Al satèl·lit Astra 1M, a 19.2E, per 11.6265 V SR 22000 DVB-S/QPSK FEC 5/6.

A la carta trobareu els programes ja emesos al web de RNE http://www.rtve.es/podcast/radio-4/laltra-radio i el dos últims espais al web del programa http://www.altraradio.cat

Continguts de L’altra ràdio del dimecres 21 d’abril, a les 12:05 hores, i el dissabte 24, a les 23 hores

L’altra ràdio, dirigit i presentat per Cinto Niqui, el dimecres 21 d’abril, a les 12:05 hores, i el dissabte 24, a les 23 hores, us oferirà els següents continguts.

Des de l’escola Montessori Palau Girona l’alumnat de la professora Mia Men ens farà algunes recomanacions alhora de comprar un ordinador. Creativitat cibernètica, “big data” i intel·ligència artificial, amb Ramon Sangüesa, Doctor en Informàtica. L’ús d’Internet, amb Quico Gras, especialista en tecnologia de les comunicacions. Els aparells audiovisuals, amb Jaume Benet, professor de la Facultat de Comunicació i Relacions Internacionals Blanquerna. La radioafició, amb Miquel Àngel Sáez, president de la Federació Catalana de Radioafeccionats i director de la Fira Mercaham. Luis Segarra de Guia de la Ràdio repassarà les principals novetats radiofòniques a l’Estat espanyol. Des de la cooperativa femProcomuns, David Jacovkis ens parlarà de la SomHackathon del TecnoCampus de Mataró.Les minories culturals i els mitjans de comunicació, amb Raúl Martínez, Doctor en Ciències de la Comunicació i professor de la Universitat de Vic.

L’altra ràdio es pot escoltar a Ràdio 4. En FM, TDT o per Internet, al web de RTVE http://www.rtve.es/…/programa/rne_rne4-live/1712438/

Al satèl.lit Hotbird 13B, a 13E, per 12.303 V SR 27500 DVB-S2/8PSK FEC 3/4.Al satèl·lit Astra 1M, a 19.2E, per 11.6265 V SR 22000 DVB-S/QPSK FEC 5/6.

A la carta trobareu els programes ja emesos al web de RNE http://www.rtve.es/podcast/radio-4/laltra-radio i el dos últims espais al web del programa http://www.altraradio.cat

Programes musicals a l’OC i OM

Rafael Martínez ens fa arribar l’actualització dels seus llistats de la programació musical en OC i OM.

L’ONA CURTA AMB MÚSICA 89 PRIMAVERA’21                                                           

DISSABTE

0000-2400 CHARLESTON R. INTL (DIARIAMENT)                                                             5140

0700-1700 R. MI AMIGO INTL (DIARIAMENT)                                                                   6085

0700-2000 WORLD MUSIC RADIO (DISSABTE I DIUMENGE)                                 5930 15790

0800-0900 CHANNEL 292 “UNCLE BILL’s MELTING POT” –Repetició–                            9670

0800-0900 R. CITY via IRRS (3r DISSABTE DE MES)                                                          9510

0800-0900 R. CITY via CHANNEL 292 (4rt DISSABTE DE MES)                                          6070

0800-0900 CHANNEL 292 “UNCLE BILL’s MELTING POT” –Repetició–                            9670

1000-1100 CHANNEL 292 “ENCORE”                                                                        6070 9670

1100-1100 CHANNEL 292 “ALT UNIVERSE TOP 40”                                                 6070 9670

1100-1200 WRMI “TEXAS RADIO SHORTWAVE” (1r DISSABTE DE MES)                      15770

1200-1300 CHANNEL 292 “FROM THE ISLE OF MUSIC”                                                  6070

1505-1600 VOA “MUSIC TIME IN AFRICA” –Repetició–                        4930 5930 15580 17530

1600-2200 R. SYLVIA via CHANNEL 292 (1r DISSABTE DE MES)                              3955 6070

1700-1800 VOICE OF HOPE AFRICA “JAZZ SESSION”                                             4965 6065

1700-1900 NHK WORLD RADIO JAPAN (DIARIAMENT)                                        11945 13690

1900-2000 R. NORTHERN EUROPE INTL via CHANNEL 292 (2n DISSABTE MES) –Repetició–                                                                                                                                            9670

2005-2100 VOA “MUSIC TIME IN AFRICA” –Repetició–                                  4930 6195 15580

2005-2030 VOA “R&B ET ROCK”                                                  5970 6040 9490 11900 17530

2010-2100 RFI AFRIQUE “MUSIQUES DU MONDE”                                                9790 11995

2100-2000 POP SHOP RADIO via CHANNEL 292 –Repetició–                             3955 6070 9670

DIUMENGE

0600-0700 R. WAVES INTERNATIONAL via CHANNEL 292                                      6070 9670

0800-0900 SUPERCLAN RADIO via CHANNEL 292                                                          9670

1000-1100 R. JOYSTICK (1r DIUMENGE DE MES)                                                             7330

1100-1200 R. NORTHERN EUROPE INTL via CHANNEL 292 (1r DIUMENGE DE MES)    6070

1100-1100 R. NORTHERN EUROPE INTL via CHANNEL 292 (4rt DIUMENGE DE MES)    9670

1130-1200 IRRS “16 GWENDOLINE STREET”                                                                   9510

1500-1600 VOA “MUSIC TIME IN AFRICA”                                          4930 5930 15580 17530

1500-1600 FROM THE ISLE OF MUSIC                                                                              9400

1700-1800 VOICE OF HOPE AFRICA “SWING SHIFT”                                               4965 6065

2005-2100 VOA “MUSIC TIME IN AFRICA”                                                    4930 6195 15580

2005-2030 VOA “DU BLUES AU JAZZ”                                         5970 6040 9490 11900 17530

2010-2100 RFI AFRIQUE “MUSIQUES DU MONDE”                                               9790 11995

DILLUNS

2005-2100 VOA “AFRICAN BEAT” (DILLUNS A DIVENDRES)                        4930 6195 15580

2105-2200 VOA “SOUL LOUNGE”                                                                           6195 15580

DIMARTS

1600-1800 CHANNEL 292 “RADIO OHNE NAMEN”                                                          6070

1900-2000 CHANNEL 292 “FROM THE ISLE OF MUSIC” –Repetició–                                6070

2000-2100 CHANNEL 292 “UNCLE BILL’S MELTING POT”                                              6070

DIMECRES

1500-1600 POP SHOP RADIO via CHANNEL 292                                               3955 6070 9670

DIVENDRES

1800-1900 R. CITY via IRRS (3r DIVENDRES DE MES)                                                       7290

1900-2000 CHANNEL 292 “ENCORE” –Repetició–                                                      6070 3955

2100-2200 VOA “MUSIC TIME IN AFRICA” –Repetició–                                           6195 15580

2100-2200 R. NORTHERN EUROPE INTL via CHANNEL 292 (3r DIUMENGE DE MES)    9670

DIES I HORES UTC. LA SELECCIÓ DE PROGRAMES ÉS TOTALMENT PERSONAL I SUBJECTIVA

Molts programes es podem escoltar via satèl·lit i als webs dels programes o emissores en streaming i/o descarregar el podcast. Més informació de programes musicals en Ona Curta en aquest enllaç:

L’ONA LLARGA I MITJANA AMB MÚSICA Nº 33 PRIMAVERA’21

DISSABTE

0005-0100    RTL “WRTL COUNTRY” (Country)                                                                    234

0103-0458   R. ALGIER CHAINE 3 “SOUND SYSTEM” (House, acid jazz, funk, dance)         252

0530-0558   MEDI 1 “LA MUSIQUE SOUPHIE” Repetició                                                171

1800-1900   R. CAPODISTRIA “LONDON CALLING 4X4” (Bandes emergents)          1170

2010-2055   POLSKIE R. JEDYNKA “MUZYCZNY WEHIKUŁ CZASU” (Oldies)                  225

2103-2158   R. ALGIER CHAINE 3 “DIWANE” (Música del Grand Maghreb)                252

2132-2158   MEDI 1 “LA MUSIQUE SOUPHIE” (Música sufí) – Diariament –                171

2205-2300   VOA “MUSIC TIME IN AFRICA”– Repetició –                                         1530

2205-2230   VOA “R&B ET ROCK” (Rock, R&B)                                                        1431

2300-0100   JIL FM “ELECTRO JIL” (Electrònica de ball)                                             549

2305-0000   RTL “LA COLLECTION GEORGES LANG” (Oldies)                                          234

2310-2355   POLSKIE R. JEDYNKA “TU JEST MUZYKA” (Variada)                                    225

DIUMENGE

0000-0100   R. INTER “CAMISAS DE 11 VARAS” (Variada)                                                 918

0005-0100   RTL “LES NOCTURNES” (Clàssics del Rock)                                                     234

0503-0558   R. ALGIER CHAINE 3 “BAOBAB” – Repetició –                                       252

2135-2300   R. ROMANIA ACTUALITATI “OMUL CU CHITARA” (Cantautors)    756 855 909 1152 etc

2203-0100   R. TUNIS CHAINE INT “ACID NIGHT” (Ambient, indie)                           963

2205-2300   VOA “MUSIC TIME IN AFRICA” (Africana)                                            1530

2205-2230   VOA “DU BLUES AU JAZZ” (Jazz, blues)                                                1431

2305-0000   RTL “LA COLLECTION GEORGES LANG” (Oldies)                                 234

DILLUNS

0000-0100   R. CAPODISTRIA “SPAZIO JAZZ” (Jazz)                                                1170

0005-0200   RTL “LES NOCTURNES” (Clàssics del Rock)                                                      234

1703-1800   R. TUNIS CHAINE INT “BLUES ON MY MIND” (Blues)                                   963

1933-2000   R. MACEDONIA (Folk local) – Dilluns a Dissabte –                                            810

2010-2055   POLSKIE R. JEDYNKA “TU JEST MUZYKA” (Variada) Dilluns a Divendres – 225

2205-2300   VOA “AFRICAN BEAT” (Africana) – Dilluns a Divendres –                      1530

2305-0000   VOA “SOUL LOUNGE” (Soul, R&B)                                                        1530

DIMARTS

2300-0100   JIL FM “SON POUR SON” (Monogràfics d’artistes o gèneres musicals)                549

DIMECRES

1703-1800   R. TUNIS CHAINE INT “BLUES ON MY MIND” – Repetició –                          963

DIJOUS

2012-2100   R. TUNIS CHAINE INT “MUSIQUES DU MONDE” (Músiques del món)             963

2300-0000   R. CAPODISTRIA “SPAZIO JAZZ”– Repetició –                                      1170

2309-2358   R. ALGIER CHAINE 3 “CROSS ROAD” (Blues)                                         252

DIVENDRES

0103-0458   R. ALGIER CHAINE 3 “SOUND SYSTEM” (House, acid jazz, funk, dance) 252

0503-0558   R. ALGIER CHAINE 3 “CROSS ROAD” – Repetició –                                252

2203-2258   R. ALGIER CHAINE 3 “BAOBAB” (Africana)                                           252

2303-2358   R. ALGIER CHAINE 3 “EL RYTHMO LATINO” (Llatina)                          252

2305-0000   VOA “MUSIC TIME IN AFRICA”– Repetició –                                         1530

2305-0000   RTL “LA COLLECTION GEORGES LANG” (Oldies)                                 234

DIA I HORA LOCAL (UTC+2)

LA SELECCIÓ DE PROGRAMES ÉS TOTALMENT PERSONAL I SUBJECTIVA

Programes musicals a l’FM alternativa

Rafael Martínez ens fa arribar l’actualització del seu llistat de l’FM musical alternativa.

ELS PROGRAMES DE LA FM ALTERNATIVA BARCELONINA / MUSICALS Nº 93            PRIMAVERA’21

DILLUNS

1600 CONTRABANDA FM 91.4 “MÚSIQUES DEL S.XX” –Repetició

1800 R. CIUTAT VELLA 100.5 “L’HORA DEL RAMUNET” RUMBA /V/ (p)

2100 EL PRAT R. 91.6 “ITINERARIS” MÚSIQUES DEL MÓN /P/ (p)

2304 SANTS 3 RADIO 103.2 “LA MEVA MÚSICA” –Repetició–

DIMARTS

1000 BETEVÉ R. 91.0 “RÀDIO ÀFRICA” –Repetició–

1000 R. BRONKA 104.5 “1984” PUNK I HARDCORE DES DE TITOIETA RÀDIO /B/ (p)

1100 BETEVÉ R. 91.0 “303” –Repetició–

1104 ONA DE SANTS-MONTJUÏC 94.6 “SAXOFON” JAZZ /O/

1200 R. BRONKA 104.5 “MAXIMUM ROCKNROLL RADIO” PUNK, HARDCORE /B/ (p) /f/ (13) Anglès

1300 R. BRONKA 104.5 “PELADILLA” POSTROCK. POSTPUNK, INCLASSIFICABLE /B/ (p) /t/ (7)

1504 RCB 94.4 “SOUND SYSTEM” SOUL, R&B, FUNK, JAZZ /Q/ TDT/ (p)

1600 CONTRABANDA FM 91.4 “MÚSICAS SOSPECHOSAS” MÚSIQUES DEL MÓN /C/ (p)

1800 CONTRABANDA FM 91.4 “CAIPIRINHA APPRECIATION SOCIETY” MÚSICA DE BRASIL /C/ (p) /f/ Anglès

1800 R. CIUTAT VELLA 100.5 “XPERYMENTAS” EXPERIMENTACIÓ MUSICAL /V/ (p)

1805 R. CASTELLDEFELS 98.0 “INDIANAPOLIS” –Repetició–

1900 R. CIUTAT VELLA 100.5 “SONS DA LUSOFONIA” MÚSICA EN LLENGUA PORTUGUESA /V/ (p)

1900 R. GRÀCIA 107.7 “POP GO THE BEATLES” BEATLES INÈDITS /GR/ (p)

2000 EL PRAT R. 91.6 “MOURE SOROLL” POP INDEPENDENT /P/ (p) /t/ (6)

2100 CONTRABANDA FM 91.4 “DISTRITO APACHE” HIP HOP /C/ (p)

2100 BETEVÉ R. 91.0 “PERIFÈRIES” NOVETATS MÚSIQUES DEL MÓN /T/ /TDT/ (p)

2120 RCB 94.4 “CHELSEA HOTEL” MONOGRÀFICS POP-ROCK /Q/ TDT/ (p)

2130 R. BRONKA 104.5 “MAXIMUM CLATELLOT” PUNK, HC I SAFAREIG /B/ (p) (14) –QUINZENAL–

DIMECRES

1100 BETEVÉ R. 91.0 “SUBÚRBIA” –Repetició–

1104 ONA DE SANTS-MONTJUÏC 94.6 “LES RUTES DEL SÓ” MÚSIQUES DEL MÓN /O/ (9)

1130 CONTRABANDA FM 91.4 “CAIPIRINHA APPRECIATION SOCIETY” –Repetició–

1600 R. GRÀCIA 107.7 “MÚSICA I GEOGRAFIA” –Repetició–

1700 R. GRÀCIA 107.7 “TOBACCO ROAD” SOUL, FUNK, R&B /GR/ (p)

1700 BETEVÉ R. 91.0 “PERIFÈRIES” –Repetició–

1800 CONTRABANDA FM 91.4 “CAIPIRINHA LIBRE” MÚSICA DE BRASIL /C/ (p) /t/

1900 R. CIUTAT VELLA 100.5 “RADIO CLUB DE CANCIONES” MISCEL·LÀNIA POP /V/

2100 R. DESVERN 98.1 “CARA B” MISCEL·LÀNIA MUSICAL /D/ (p)

2100 BETEVÉ R. 91.0 “10.000 FOGUERES” AGENDA CONCERTS, MÚSIQUES URBANES /T/ /TDT/ (p)

2130 CONTRABANDA FM 91.4 “SKANDALO EN LAS ONDAS” MÚSICA JAMAICANA /C/ (p)

DIJOUS

1000 BETEVÉ R. 91.0 “PERIFÈRIES” –Repetició–

1004 ONA DE SANTS-MONTJUÏC 94.6 “ONA PROGRESSIVA” PROG ROCK /O/

1130 CONTRABANDA FM 91.4 “CAIPIRINHA LIBRE” –Repetició–

1600 R. GRÀCIA 107.7 “TOBACCO ROAD”  –Repetició–

1600 R. CIUTAT VELLA 100.5 “DE CUCOS EN HAWAI” MISCEL·LÀNIA POP I ROCK /V/ (p)

1700 BETEVÉ R. 91.0 “10.000 FOGUERES” –Repetició-

1900 R. CIUTAT VELLA 100.5 “RADIO CLUB DE CANCIONES” MISCEL·LÀNIA POP /V/

1900 R. GRÀCIA 107.7 “MÚSICA I GEOGRAFIA” MÚSIQUES D’AVANTGUARDA (p)

1900 R. BRONKA 104.5 “PELADILLA” –Repetició–

2000 R. BRONKA 104.5 “RADIOTRON” MONOGRÀFICS MÚSIQUES INCLASSIFICABLES  /B/ (p) (4)

2000 R. CIUTAT VELLA 100.5 “EL CHIVATO” CONCERTS MÚSICA VARIADA /V/ (p)

2100 BETEVÉ R. 91.0 “SUBÚRBIA” POP INDEPENDENT /T/ /TDT/ (p)

2200 R. DESVERN 98.1 “FRANKIE MANNING RADIO SHOW” SWING /D/ (p)

2200 EL PRAT R. 91.6 “REGGAE SESSIONS” MÚSICA JAMAICANA /P/ (p) /f/

2300 ESPLUGUES FM. 99.7 “MOURE SOROLL” POP INDEPENDENT /E/ (p) /t/ (6)

DIVENDRES

0830 CONTRABANDA FM 91.4 “MÚSICAS SOSPECHOSAS” –Repetició

1000 BETEVÉ R. 91.0 “10.000 FOGUERES” –Repetició-

1100 BETEVÉ R. 91.0 “RÀDIO ÀFRICA” –Repetició–

1330 R. BRONKA 104.5 “MAXIMUM CLATELLOT” –Repetició-

1500 R. BRONKA 104.5 “MAXIMUM ROCKNROLL RADIO” –Repetició

1700 BETEVÉ R. 91.0 “SUBÚRBIA” –Repetició–

1705 ONA DE SANTS-MONTJUÏC 94.6 “NOTA EN EL PARABRISAS” INDIE ESTATAL /O/ (p)

1900 R. CIUTAT VELLA 100.5 “96 TRIPS” PSICODÈLIA /V/ (p) (5)

2000 R. CIUTAT VELLA 100.5 “EL APERITIVO DEL RITUAL” MONOGRÀFICS SOUL, R&B, JAZZ /V/ (p) (5)

2003 SANTS 3 R. 103.2 “JAZZ EXPRESSO” JAZZ /3/ (p)

2100 R. SANT BOI 89.4 “BORN TO BE BAD” BLUES, ROCK /S/ (p) (1)

2105 BETEVÉ R. 91.0 “303” MÚSICA ELECTRÒNICA VARIADA /T/ /TDT/ (p)

2105 SANTS 3 RADIO 103.2 “LA MEVA MÚSICA” MONOGRÀFICS MÚSICA VARIADA /3/ (p)

2200 R. CIUTAT VELLA 100.5 “FRIENDLY DIVENDRES” SESSIONS DJs DANCE & CLUB FINS 0100h /V/ [1]

2200 R. BRONKA 104.5 “1984” –Repetició–

2205 R. CASTELLDEFELS 98.0 “INDIANAPOLIS” POP INDEPENDENT /K/ (p)

2205 R. RUBÍ 99.7 “BLUEBEAT FM” MÚSICA JAMAICANA /R/ (p) /f/ /t/

2230 EL PRAT R. 91.6 “CROSSROAD BLUES RADIO” BLUES /P/ (p)

DISSABTE

1000 BETEVÉ R. 91.0 “SUBÚRBIA” –Repetició–

1100 BETEVÉ R. 91.0 “10.000 FOGUERES” –Repetició-

1200 CONTRABANDA FM 91.4 “MÚSIQUES DEL S.XX” MÚSICA I HISTÒRIA D’UN ANY DEL S.XX /C/ (p) -Q-

1330 CONTRABANDA FM 91.4 “DISTRITO APACHE” –Repetició–

1600 R. CIUTAT VELLA 100.5 “FRIENDLY DISSABTE” SESSIONS DJs DANCE & CLUB FINS LES 0200h /V/ [2]

1700 BETEVÉ R. 91.0 “303” –Repetició–

1800 R. SANT BOI 89.4 “BORN TO BE BAD” –Repetició–

1930 CONTRABANDA FM 91.4 “SKARLATA OJARA”  –Repetició–

2000 R. BRONKA 104.5 “EQUALIZING DISTORT” PUNK I HC DES DE CANADÂ /B/ (12) Anglès

2205 R. CASTELLDEFELS 98.0 “MUSICALIA” MONOGRÀFICS MÚSICA VARIADA /K/ (p)

2205 R. RUBÍ 99.7 “BLUEBEAT FM” –Repetició–

2210 RFI 105.3 “MUSIQUES DU MONDE” MÚSIQUES DEL MÓN /F/ (p) /f/ /t/

2300 GRAN VIA R. 91.2+100.3 “LA REPÚBLICA DE LA MÚSICA” SELECCIÓ PER LUÍS SEGARRA /GV/

DIUMENGE

1000 BETEVÉ R. 91.0 “PERIFÈRIES” –Repetició–

1200 CONTRABANDA FM 91.4 “SKARLATA OJARA” MÚSICA JAMAICANA /C/ (p) /t/

1200 BETEVÉ R. 91.0 “303” –Repetició–

1800 EL PRAT R. 91.6 “MATE, TANGO Y FOLCLORE” TANGO I FOLCLORE ARGENTÍ /P/ (p)

1800 R. CIUTAT VELLA 100.5 “BLACK MARKET” MONOGRÀFICS MÚSICA NEGRA /V/ –MENSUAL–

1830 RFI 105.3 “L’EPOPÉE DES MUSIQUES NOIRES” MONOGRÀFICS MÚSICA NEGRA /F/ (p) /f/ /t/

1900 R. CIUTAT VELLA 100.5 “RADIOTRON” MONOGRÀFICS MÚSIQUES INCLASSIFICABLES /V/ (p) (4)

2000 R. CIUTAT VELLA 100.5 “PELADILLA” POSTROCK. POSTPUNK, INCLASSIFICABLE /V/ (p) /t/ (7)

2100 R. CIUTAT VELLA 100.5 “FRIENDLY DIUMENGE” SESSIONS DJs DANCE & CLUB FINS LES 0000 /V/ [3]

2100 BETEVÉ R. 91.0 “RÀDIO ÀFRICA” MÚSICA I CULTURA AFRICANA ACTUAL /T/ /TDT/ (p)

2200 RCB 94.4 “HOTEL BLUES” BLUES, ROCK /Q/ /TDT/ (p) (3)

2203 SANTS 3 R. 103.2 “JAZZ EXPRESSO” –Repetició–

2210 RFI 105.3 “MUSIQUES DU MONDE” MÚSIQUES DEL MÓN /F/ (p) /f/ /t/

ELS PROGRAMES DE LA FM ALTERNATIVA BARCELONINA / TEMÀTICS Nº 93  PRIMAVERA’21

DILLUNS

0830 CONTRABANDA FM 91.4 “SIN AUDIENCIA” –Repetició

1130 CONTRABANDA FM 91.4 “LA LINTERNA DE DIÓGENES” HISTÒRIA, CIÈNCIA, PENSAMENT /C/ (p) /t/ /f/

1300 R. BRONKA 104.5 “BARRIO CANINO” –Repetició

1300 CONTRABANDA FM 91.4 “NIEMANDSLAND” MAGAZINE EN ALEMANY /C/ (p)

1900 CONTRABANDA FM 91.4 “A ESTE LADO DE LA TUMBA” LITERATURA /C/ (p) /f/ (11)

2100 R. BRONKA 104.5 “DEMOCRACY NOW” NOTICIARI INTERNACIONAL (DILLUNS A DIVENDRES) /B/(15)

2200 R. BRONKA 104.5 “BRONKA ITINERANTE” CONFERÈNCIES, DEBATS, XERRADES /B/

DIMARTS

0830 CONTRABANDA FM 91.4 “ZIBALDONE” –Repetició

0845 R. GAVÀ 91.2 “EL 5º FANTÁSTICO” CÒMIC /G/ /t/

2006 SANTS 3 R. 103.2 “VERSUS/VERSOS” –Repetició–

DIMECRES

0900 R. GAVÀ 91.2 “LA FÁBRICA DE LA CIENCIA” ENTREVISTES MONOGRÀFIQUES SOBRE CIÈNCIA /G/

1000 R. BRONKA 104.5 “LA LINTERNA DE DIÓGENES” HISTÒRIA, CIÈNCIA, PENSAMENT /B/ (p) /t/ /f/

1800 R. BRONKA 104.5 “BARRIO CANINO” MONOGRÀFICS TEMES SOCIALS /B/ (p) /t/ (8)

2000 CONTRABANDA FM 91.4 “SIN AUDIENCIA” CINEMA I SÈRIES DE GÈNERE /C/ (p) /t/ (10)

2200 R. BRONKA 104.5 “MONOGRÁFICOS” MONOGRÀFICS TEMES SOCIALS /B/

DIJOUS

0830 CONTRABANDA FM 91.4 “NIEMANDSLAND” –Repetició–

0900 R. GAVÀ 91.2 “LA FÁBRICA DE LA CIENCIA” ENTREVISTES MONOGRÀFIQUES SOBRE CIÈNCIA /G/

1100 R. BRONKA 104.5 “BRONKA ITINERANTE” –Repetició–

2200 R. BRONKA 104.5 “LA LINTERNA DE DIÓGENES” –Repetició–

DIVENDRES

0000 CONTRABANDA FM 91.4 “A ESTE LADO DE LA TUMBA” –Repetició

1600 CONTRABANDA FM 91.4 “THE RESTART PROJECT” SOBERANIA DIGITAL /C/ (p) –MENSUAL– Anglès

1800 CONTRABANDA FM 91.4 “ZIBALDONE” MAGAZINE EN ITALIÀ /C/ (p)

2130 R. BONA NOVA 107.1 “RADIO ARTE” RADIOTEATRE /N/Irregular amb horari variable-

2203 SANTS 3 R. 103.2 “A LES PORTES DE TROIA” HISTÒRIA /3/ (p) /t/ (2)

DISSABTE

0830 CONTRABANDA FM 91.4 “SIN AUDIENCIA” –Repetició

1000 CONTRABANDA FM 91.4 “NIEMANDSLAND” –Repetició–

1000 R. BRONKA 104.5 “MONOGRÁFICOS” –Repetició–

1130 SANTS 3 R. 103.2 VERSUS/VERSOS” POESIA /3/ (p)

1605 ONA DE SANTS-MONTJUÏC 94.6 “RADIO ARTE” RADIOTEATRE /O/

1900 BETEVÉ R. 91.0 “A LES PORTES DE TROIA” HISTÒRIA /T/ /TDT/ (p) /t/ (2)

2215 R. HOSTAFRANCS 98.0 “RADIOTEATRE” RADIOTEATRE /H/

DIUMENGE

1300 R. BRONKA 104.5 “ANÁBASIS” HISTÒRIA I PENSAMENT CRÍTIC /B/

1600 CONTRABANDA FM 91.4 “NIEMANDSLAND” –Repetició–

1905 R. HOSTAFRANCS 98.0 “RADIOTEATRE” –Repetició

DISPONIBLES SOLS A INTERNET

“GUITARRA, BAIX I BATERIA” PROGRAMA DE RICKY GIL  http://hipopotamabotafogo.wordpress.com/

“RADIO-ACTIUS POBLE-SEC” MONOGRÀFICS ACTUALITAT DEL BARRI https://radioactius.org/

“VERNE Y WELLS” CIÈNCIA-FICCIÓ http://www.ivoox.com/podcast-podcast-verne-wells-ciencia-ficcion_sq_f1100419_1.html

BLOCS/PLANES WEB/PODCASTS:

(1) http://borntobebadradiosantboi.blogspot.com  (2) http://portesdetroia.cat  (3) http://fondablues.blogspot.com

(4) https://radiotronfm.blogspot.com./ (5) http://valleustedasaber.blogspot.com.es/  (6) www.mouresoroll.cat

(7) http://peladillaradio.blogspot.com/     (8) http://barriocanino.blogspot.com/  (9) http://lesrutesdelso.blogspot.com.es/

(10) http://sinaudiencia.com/web/  (11) http://Juannicho.wordpress.com  (12) http://equalizingxdistort.blogspot.com/

(13) www.maximumrocknroll.com  (14) http://maximumclatellot.blogspot.com  (15) www.democracynow.org

RÀDIO ON LINE:

/B/ www.radiobronka.info  /C/ www.contrabandafm.org  /D/ www.radiodesvern.com /E/ http://www.espluguesfm.cat/

/F/ http://www.rfi.fr/contenu/ecouter-rfi-direct-monde  /GR/ https://www.enacast.com/radiogracia/#!/ 

/G/ http://www.radiogava.cat/#/ /H/ http://radiohostafrancs.cat/directe   /K/ http://www.radiocastelldefels.org/es/on-line   /N/ www.radiobonanova.com  /O/ www.onadesants.cat/  /P/ www.elpratradio.com  /Q/ www.radiob.cat 

/S/ www.radiosantboi.com/  /T/ www.BETEVÉ.cat/barcelonafm/  /V/ www.radiociutatvella.es

/R/ https://www.radiorubi.fm/   /3/ www.sants3radio.cat  /GV/ https://granviaradio.wixsite.com/2020

(p) DISPONIBLE EN PODCAST

/TDT/ DISPONIBLE ALS CANALS DE LATDT

/t/ Twitter

/f/ Facebook

DIA I HORA LOCAL

LA SELECCIÓ DE PROGRAMES ÉS TOTALMENT PERSONAL I SUBJECTIVA

[1] Friendly Divendres
22:00-23:00 Black Sauce
23:00-00:00 Wax ecstatic / Circonite
00:00-02:00  Under Invasion
02:00-03:00  Davikka i Joan Arp

[2] Friendly Dissabte
16:00-17:00 Hanakito
17:00-18:00 CultureShack
18.00-19.00 Miss Ken d – Urban Groove
19:00-21:00 Convidats Barcelona e internacional.
21:00-22:00 XX Friendly
22:00-00:00 Nossa
00:00-02:00 Jaukem Bass Montseny

[3] Friendly Diumenge
21:00-22:00 Ana de Sousa
22:00-00:00 Nossa
00:00-02:00 Under invasion
02:00-03:00 Malungo

Continguts de L’altra ràdio del dimecres 14 d’abril, a les 12:05 hores, i el dissabte 17, a les 23 hores

L’altra ràdio, dirigit i presentat per Cinto Niqui, el dimecres 14 d’abril, a les 12:05 hores, i el dissabte 17, a les 23 hores, us oferirà els següents continguts.

Carles Sora, Director del Centre de la Imatge i la Tecnologia Multimèdia de la UPC ens parlarà de cultura digital. Novetats tecnològiques, amb Javier Otero i Marcos Montero, Responsables de Màrqueting i Transformació Digital d’IThink UPC. Des de Colectic ens parlaran de tecnologia social. Salvador Caballé, d’Astroràdio, ens presentarà una nova meravella de les telecomunicacions. Toni Sintas repassarà l’actualitat de la ràdio i TV local catalanes. Toni Moyano de l’Associació de Radioaficionats Minusvàlids Invidents de Catalunya (ARMIC), actualitat de la radioafició i les activitats de l’ONCE. L’informàtic Jordi Iparraguirre ens parlarà de ciberseguretat.

L’altra ràdio es pot escoltar a Ràdio 4. En FM, TDT o per Internet, al web de RTVE http://www.rtve.es/…/programa/rne_rne4-live/1712438/

Al satèl.lit Hotbird 13B, a 13E, per 12.303 V SR 27500 DVB-S2/8PSK FEC 3/4.Al satèl·lit Astra 1M, a 19.2E, per 11.6265 V SR 22000 DVB-S/QPSK FEC 5/6.

A la carta trobareu els programes ja emesos al web de RNE http://www.rtve.es/podcast/radio-4/laltra-radio i el dos últims espais al web del programa http://www.altraradio.cat

Continguts de L’altra ràdio del dimecres 7 d’abril, a les 12:05 hores, i el dissabte 10, a les 23 hores

L’altra ràdio, dirigit i presentat per Cinto Niqui, el dimecres 7 d’abril, a les 12:05 hores, i el dissabte 10, a les 23 hores, us oferirà els següents continguts.

L’actualitat tecnològica amb la Federació Catalana d’Empreses de Telecomunicacions (FECEMINTE), amb Guillermo Canal, el seu gerent. Escoltant el món en OC. Paco Rubio , President d’Honor de l’ADXB. Tecnologia i meteorologia, amb el biòleg i meteoròleg Sergi Corral de Meteoclimatic. Reflexions d’informàtica i TICs amb el mestre i informàtic Joan Homar.Ciència i tecnologia, amb Irene Lapuente, física, ballarina i creadora de La Mandarina de Newton. Radioafició, amb Lluís Manzano, president de la Unió de Radioaficionats de Catalunya. 4’Comunicacions a l’espai amb Eduard García-Luengo.

L’altra ràdio es pot escoltar a Ràdio 4. En FM, TDT o per Internet, al web de RTVE http://www.rtve.es/…/programa/rne_rne4-live/1712438/

Al satèl.lit Hotbird 13B, a 13E, per 12.303 V SR 27500 DVB-S2/8PSK FEC 3/4.Al satèl·lit Astra 1M, a 19.2E, per 11.6265 V SR 22000 DVB-S/QPSK FEC 5/6.

A la carta trobareu els programes ja emesos al web de RNE http://www.rtve.es/podcast/radio-4/laltra-radio i el dos últims espais al web del programa http://www.altraradio.cat

1Joan Forest Benet

Continguts de L’altra ràdio del dimecres 31 de març, a les 12:05 hores, i el dissabte 3 d’abril, a les 23 hores

L’altra ràdio, dirigit i presentat per Cinto Niqui, el dimecres 31 de març, a les 12:05 hores, i el dissabte 3 d’abril, a les 23 hores, us oferirà els següents continguts.

Elvira Altés ens presentarà el llibre “Dones a les Ones”. Des de l’escola Montessori Palau de Girona els alumnes de secundària de la professora Mia Men reflexionaran sobre la intel·ligència artificial. Toni Sintas, comentarà un estudi de la Universitat Ramon Llull sobre l’audiència dels mitjans locals audiovisuals abans i després del confinament degut a la pandèmia d’ara fa un any. Albert Murillo ens explicarà el seu projecte espaciosonante.com i ens deixarà escoltar alguns dels seus paisatges sonors.

L’altra ràdio es pot escoltar a Ràdio 4. En FM, TDT o per Internet, al web de RTVE http://www.rtve.es/…/programa/rne_rne4-live/1712438/

Al satèl.lit Hotbird 13B, a 13E, per 12.303 V SR 27500 DVB-S2/8PSK FEC 3/4.Al satèl·lit Astra 1M, a 19.2E, per 11.6265 V SR 22000 DVB-S/QPSK FEC 5/6.

A la carta trobareu els programes ja emesos al web de RNE http://www.rtve.es/podcast/radio-4/laltra-radio i el dos últims espais al web del programa http://www.altraradio.cat